Cdil Millennium

Podróż do Niemiec – jak dojechać do celu najtaniej?

 

Coraz więcej Polaków decyduje się na pracę w Niemczech. Zachęcają dobre zarobki i bliskość, dlatego też do dyspozycji jest teraz wiele ofert przewozów do naszych zachodnich sąsiadów. Jak można dojechać do celu bez przepłacania?

 

Przede wszystkim dużo zależy od tego, ile czasu chciałoby się poświęcić na dojazd do swojego miejsca pracy, ponieważ zazwyczaj jest tak, że tanie przejazdy zajmują więcej czasu, z kolei jeżeli chce się dotrzeć na miejsce bez zwłoki, wtedy trzeba liczyć się już z wyższymi wydatkami.

 

Gdy chodzi o niskie ceny, warto przede wszystkim pomyśleć o skorzystaniu z ofert przewozów busami oraz autokarami. Odjeżdżają one z wielu zakątków Polski, dlatego też nie trzeba dodatkowo wydawać pieniędzy na dojazd na port lotniczy czy do dużego miasta, aby tam przesiąść się już do docelowego środka transportu. Ile kosztują bilety autobusowe do Niemiec? Standardowo cena to około 180-280 złotych zależnie od miasta, do którego chciałoby się dojechać, ale można też kupić bilety w cenach promocyjnych i wtedy zapłacić nawet około 70 złotych, ale trzeba pamiętać o odpowiednio wczesnym zarezerwowaniu biletu. Na dodatkowe bonusy mogą liczyć też pasażerowie busów.

 

Warto jeszcze wspomnieć o jednej kwestii – tanie bilety autokarowe można kupować przez internet i korzystać z dodatkowych obniżek. To bardzo proste, dlatego też jeśli chcesz mieć pewność, że miejsce będzie na ciebie czekało, zawsze wykonaj wcześniejszą rezerwację, szczególnie w okolicy weekendów i świąt.

 

Z kolei jeżeli zależy ci na szybkości, pomyśl o skorzystaniu z przelotów samolotami – wybieraj przede wszystkim tanich operatorów, ponieważ wtedy również czeka na ciebie wiele różnych promocji, dzięki którym za dojazd możesz zapłacić znacznie mniej. Tutaj także trzeba pamiętać o wykonaniu wcześniejszej rezerwacji, wobec tego nie będzie to raczej zbyt dobra opcja wtedy, gdy chce się podróżować na ostatnia chwilę.

 

Zatem podróż do Niemiec wcale nie musi być taka droga – warto jeszcze sprawdzić bilety na koleje, a także serwisy pozwalające na wyszukanie dodatkowych pasażerów do jazdy, ponieważ dzięki nim też można płacić jeszcze mniej za dojazd.

 

 

 

Inne wpisy