Cdil Millennium

Ile kosztuje ogrzewanie domu pompą ciepła?

 

Głównym zadaniem pompy ciepła jest wykorzystywanie odnawialnej energii pozyskiwanej z powietrza, gruntu, wód gruntowych czy promieniowania słonecznego, aby za jej sprawą ogrzewać budynki. To coraz popularniejszy sposób na obniżenie rachunków za ciepło, ale ile tak naprawdę trzeba będzie za nie płacić z pompą ciepłą?

 

Pompa ciepła do działania potrzebuje przede wszystkim prądu, dlatego też z rachunków za gaz czy za węgiel należy przestawić się na większe rachunki za energię elektryczną. Koszty ogrzewania pompą ciepła zależne są jednak od wielu czynników, między innymi od powierzchni ogrzewanej, od ustawionej temperatury grzania, od sprawności i mocy pompy ciepła czy też od jej rodzaju.

 

Przykładowe rachunki za prąd przy pompie ciepła:

 

Powyżej podane koszty zużycia prądu są całkowite i włączają również zasilanie innych urządzeń domowych oraz oświetlenie.

 

Pompę ciepła instaluj tylko ze specjalistami

Pamiętaj o tym, że jeżeli interesują cię również pompy ciepła, w takim przypadku należy wybrać doświadczonego realizatora takiej inwestycji, którzy pomoże w dobraniu właściwego sprzętu oraz w jego zainstalowaniu. Oczywiście, nie trzeba wybierać najdroższych urządzeń, ponieważ tania pompa ciepła dopasowana indywidualnie do budynku również i oczekiwań użytkowników także będzie spełniała swoje zadanie.

 

Dzisiaj firm, które specjalizują się pompach ciepła, jest sporo – Gdynia jest jednym z tych miast w województwie pomorskim, gdzie można skorzystać z ich usług.

 

Zatem zamontowanie pompy ciepła może być bardzo dobrym pomysłem na obniżenie kosztów ogrzewania domu – trzeba jednak pamiętać o tym, że tylko dobrze dobrana, zainstalowana i zaprogramowana pompa ciepła da największe oszczędności.

 

 

 

Inne wpisy