Cdil Millennium

Dlaczego warto wybrać trawę w rolce?

Kiedyś, żeby posiadać piękny trawnik, trzeba było najpierw poświęcić czas na odpowiednie przygotowanie podłoża, następnie rozsiać nasiona i czekać. Zielonym dywanem można było cieszyć dopiero po kilku miesiącach. Teraz jednak do dyspozycji jest jeszcze jedno rozwiązanie, aby cieszyć się trawnikiem jeszcze szybciej – to trawa w rolkach. Dlaczego warto się na nią zdecydować?

Trawa w rolce to nic innego, jak trawa, która jest od razu gotowa do rozłożenia jak dywan. Tworzy zachwycający kobierzec praktycznie od razu, dlatego też nie ma potrzeby długiego czekania na to, aż nasiona wykiełkują. Nie ma też problemów z jej nawożeniem oraz podlewaniem. Odpowiednio założony trawnik z rolki jest gotowy do użytku bez czekania – to najlepsze rozwiązanie dla tych, którym zależy na efekcie od ręki!

 

Zalety trawy z rolki:

 

Oczywiście, są też i wady. Jedną z głównych z nich jest wyższa cena, ponieważ trawa z rolki jest dość droga w porównaniu z tą wysianą samodzielnie. Trzeba też pamiętać o tym, że zanim położy się trawę z rolki, trzeba specjalnie przygotować glebę. Musi mieć ona także odpowiednie parametry jakościowe, aby trawa się przyjęła i wyglądała wspaniale na lata. Trawa z rolki nie jest też polecana na miejsca nadmiernie zacienione, podmokłe, bardzo suche.

 

Jeżeli również interesuje cię trawa w rolce, w takim przypadku możesz zakupić ją teraz w wielu firmach zajmujących się jej produkcją i dodatkowo montażem. Jeśli chcesz mieć pewność, że twój trawnik będzie wyglądał pięknie, wtedy warto zdecydować się od razu na usługę zakładania trawnika – wtedy specjalistyczna ekipa będzie mogła odpowiednio przygotować podłoże, a następnie rozwinąć rolki z trawą. Wtedy również ryzyko niepowodzenia jest niższe, ponieważ trawa z rolki, gdy nie będzie odpowiednio położona, może zacząć wysychać.

 

Adresy firm zajmujących się produkcją i zakładaniem trawników z rolki można znaleźć już teraz przez internet. Cena wykonania tego rodzaju trawnika rozpoczyna się od około 20-30 złotych za metr kwadratowy.

 

Inne wpisy